Stageman – animace, školení, eventy

STAGEMAN Group Ltd.
Lídr v animaci volného času v Evropě
Česká republika/Polsko/Slovensko/Rakousko/Maďarsko/Španělsko
Číslo: +420 721 527 093, office@stageman.cz

E-learning

Online KURZ: Animace volného času

Vítejte v našem online kurzu, v úžasném světě animace STAGEMAN!

1. Co je to vlastně animace volného času?

Animace volného času je odvětvím cestovního ruchu zabívající se organizací volného času lidí na dovolených, výletech a jiných organizovaných setkáních. Animátor je člověk, který se věnuje dětem, organizuje sportovní a volnočasové aktivity a realizuje večerní program pro hosty.

Pro hotely a jiná ubytovací zařízení je animace volného času vynikající příležitostí, jak budovat dobré vztahy s hosty a veřejností a jak si získat jejich loajalitu. Hosté si hotely s dobrým animačním programem často oblíbí a v budoucnu se opakovaně vrací. Animace je tudíž celá o zvyšování prodeje služeb a produktů hotelů. Jde o službu 21. století.

2. Mini Disko tance

Mini-disko tance, ač se to na první pohled nemusí zdát, jsou pro hotelovou animaci naprosto klíčové. Děti zde dostávají příležitost zatancovat si se svými oblíbenými animátory. Většina hotelů organizuje Mini Disko každý večer. STAGEMAN učí, jak připravit úžasné taneční představení i pro nejmladší hosty.

Mini Disko ocení i rodiče, jelikož po jeho dobu mohou relaxovat, zatímco animátoři se postarají o jejich děti. Na konci programu pak rodiče rádi svým ratolestem zakoupí CD „Úžasné Mini Disko“ s oblíbenými písněmi a tanečními choreografiemi. Hotel si může tato CD zakoupit na naší webové stránce.

3. Malování na tvář

Malování na tvář resp. „face-painting“ je jednoduchou a levnou zábavou pro děti a jejich rodiče. Se speciálními barvami, které jsou vhodné pro malování na tělo, můžete dát průchod své tvořivosti a proměnit své malé hosty třeba v tygra, motýla nebo Spidermana.

Nepotřebujete být graficky nadaní, abyste face-painting zvládli. Je to velmi jednoduché a naučíme Vás to během jednoho tréninku se STAGEMAN. Garantujeme, že hosté budou nadšení ze zábavy, kterou si s Vámi oni i jejich děti užijí a velmi rádi si Vaše dílka nafotí.

4. Tvarování balónků

Možná je těžké tomu uveřit, ale i z nafukovacího balónku lze vytvořit psa, květinu nebo třeba slimáka. V rámci hotelové animace jde o další jednoduchou, ale velmi populární aktivitu, jež zaujme jak děti, tak rodiče.

Naši animátoři umí zpravidla vytvořit několik různých zvířat. Nejdříve se balónek nafoukne, poté vytvaruje a zakroutí do požadovaného tvaru a nakonec předá dítěti jako dárek, který na jeho tváři vykouzlí krásný úsměv.

Pokud byste se chtěli balónky naučit tvarovat nebo zakoupit speciální pumpu na jejich nafukování, zúčastněte se tréninku od STAGEMAN. Je tak lehké být kreativní!

5. Aquagym

Vždy se najde někdo, kdo není příznivcem fyzicky náročného aerobiku. Neznáme ale nikoho, kdo by neměl rád aquagym – vodní gymnastiku. Zabavte hosty z břehu bazénu s úsměvem na tváři za zvuku rytmické hudby. Věřte nám, budou Vás zbožňovat.

Učíme animátory, jak zabavit méně aktivní hosty nebo třeba jen lidi koupající se v bazénu. Využíváme naši tvořivost a hlavně nejnovější hudební hity, kterými jsou naše animační programy doslova protkané. Ale nezapomeňte, není to škola! Hosté se musí bavit a tak je stále nejdůležitější, abyste zůstali sami sebou a program si spolu se všemi užívali.

Pokud se chcete zapojit do jednoho ze STAGEMAN tréninků, všechny potřebné informace o nich najdete na našich webových stránkách. Školení organizujeme pravidelně v Evropě i Africe. Zapojte se do tohoto dobrodružství otevřete dveře nejlepší práci na světě!

6. Sportovní aktivity

Více než 50% lidí se snaží strávit svou dovolenou aktivně a rádi se zapojí do sportovních her a fitness cvičení v hotelech. To je dobrá zpráva pro animátory, kteří tak mají možnost udělat něco prospěšného pro své hosty. Mezi nejoblíbenější sporty v animaci patří plážový volejbal, vodní pólo, petang, šipky a minigolf. Dále pak samozřejmě fotbal, stolní tenis, kulečník, basketbal a další. Animátoři by se měli seznámit s pravidly všech těchto sportů před tím, než je začnou vést.

Je ale potřeba pamatovat na to, že lidé se na dovolenou přijeli bavit a posuzování pravidel nemůže být tak striktní jako při regulérní hře. Buďte uvolnění a berte věci s nadhledem i pokud se nehraje podle pravidel. Klíčem je radost ze hry!

Hosté se rádi zapojí do našeho ranního fitness programu (od 10:00 do 11:00). Nabídněte jim aerobik, aquagym, pilates, jogu nebo strečing. S oblibou tomuto bloku říkáme „Cvičení na dobré ráno“ nebo „Prázdninová gymnastika.“

7. Laughter Yoga

Laughter jóga je neopakovatelným zážitkem. Jednoduchá ale zábavná cvičení Vás určitě rozesmějí. Tato aktivita má pozitivní účinky na lidské tělo a proto je v animačních programech často využívaná. Koukněte na tu skupinku dospělých stojících v kruhu na pláži, jak se všichni s chutí a od srdce smějí. Není to nádherné? Je o tolik lehčí se smát ve společnosti, než když jste sami.

Není třeba žádného vybavení. Speciální cvičení vám pomohou zhluboka dýchat a uvolnit mysl. Po nich se budete cítit klidní a příjemně naladení. Pokud se chcete dozvědět víc o Laughter Józe, nebo chcete tato „veselá cvičení“ provozovat ve svém hotelu, koukněte na webovou stránku www.stageman.cz pro více informací.

8. Večerní program

Vytvořit zajímavou zábavnou interaktivní šou pro hotelové hosty není tak těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vše je jen o nápadech a zkušenostech, které můžete nabýt na kterémkoli STAGEMAN tréninku. V all-inclusive hotelech je večerní program naprostou nezbytností.

Sami často organizujeme šou: Dámská nebo Pánská Volenka, Muži proti Ženám, Šou Dvojic nebo Milionář. Tento typ večerního programu nazýváme „šou hostů“ (angl. guest show), protože naší animátorskou úlohou je dostat hosty na jeviště, po bok animátorského týmu. Dále organizujeme hudební šou jako např.: Pomáda nebo Mama Mia, nebo si dokonce připravíme vlastní taneční a akrobatická čísla, kde účinkují výlučně animátoři (angl. animation show).

V arabských zemích jsou pak k vidění různé orientální šou, fakýři, šou s kobrami a jinými hady nebo třeba břišní tance. Většinu z nich však provádí umělci, jež nejsou zaměstnanci hotelu.

Každý hotel by měl nabízet večerní program pro své hosty. Pokud chcete večerní šou i ve Vašem zařízeni, kontaktujte STAGEMAN na office@stageman.cz.

9. Trénink pro animátory od STAGEMAN

Lidé se nás ptají, proč jsou STAGEMAN tréninky nejlepší ve střední Evropě. Jedním z důvodů je, že naši trenéři jsou sami jedněmi z nejlepších animátorů, dále pak proto, že školení jsou prakticky orientovaná, bez zbytečné teorie. Spolupracujeme se stovkami hotelů a jsme schopnni odhadnout jejich potřeby. Náš animátorský tým je kreativní, flexibilní a otevřený novým nápadům a trendům přicházejícím do animace volného času. Tohle všecho dělá ze STAGEMAN lídra animace volného času ve střední Evropě.

Organizujeme tréninky a školení v Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, České Republice, Finsku, Německu, Řecku, Maďarsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Slovensku, Španělsku, Turecku, Ukrajině a ve Velké Británii. V dalších zemích je školení možné zorganizovat po předchozí domluvě.

Školení nabízené společností STAGEMAN je vynikajíci příležitostí jak nastartovat kariéru a nabýt praktické dovednosti. Pokud se chcete naučit zinscenovat malou disko šou nebo provést skupinu sérií zábavných her a aktivit a zároveň se dozvědět něco o animaci volného času, potom se neváhejte přihlásit na praktické školení – jediné svého druhu ve střední Evropě – připravené odborníky ve svém oboru.

Napsali jsme 6 odborných publikací o animaci volného času, publikovali jsme více než 10 sérií CD a tréninkových DVD Mini Disko. Každý rok zaměstnáváme stovky animátorů a spolupracujeme při tom s největšími cestovními kancelářemi. Začněte své dobrodružství s námi – vítejte v kouzelném světě animace.

Pokud se chcete stát obchodním partnerem STAGEMAN ve své zemi, kontaktujte office@stageman.cz. Naše spolupráce může mít různé podoby.

10. Proč potřebuje hotel STAGEMAN animátory?

STAGEMAN animátoři:

a) Budují pozitivní imidž hotelu.
b) Zvyšují procento hostů, jež se do hotelu v budoucnu opět vrátí.
c) Zvyšují konzumaci hostů v hotelové restauraci či baru.
d) Postarají se o děti, což umožní ostatním hostům více relaxovat a zúčastnit se volnočasových aktivit.
e) Zlepšují atmosféru v hotelu - jsou pozitivně naladění a komunikativní.
f) Zvyšují konkurenceschopnost hotelu.
g) Jako zástupci moderního hotelového byznysu se soustředí na potřeby hostů a zákazníků a pomáhají tak budovat ducha moderního hotelu 21. století.
h) Přichází s moderními trendy cestovního ruchu.

STAGEMAN do Vašeho hotelu přinese efektivní služby a strategie. Naše návrhy jsou orientované na naplnění požadavků hotelového byznysu. Přinášíme něco, co nenajdete nikde jinde. Nabízíme:

a) 1 – 100 animátorů volného času pro Váš hotel.
b) Jednodenní až celoroční kontrakty spolupráce.
c) Přípravu exkluzivního animačního programu.
d) Účast reprezentanta Vašeho hotelu na jednom z našich tréninků pro animátory.
e) Výběr vhodných animátorů, speciálně pro Vaši společnost.
f) Vypracování zprávy o dopadech zavedení animace volného času do Vaší společnosti.